EPILACJA LASEROWA LIGHTSHEER2015-05-18  
Depilacja laserowa ma na celu trwałe usuwanie owłosienia. Zabiegi wykonujemy laserem diodowym Light Sheer. Jest to urządzenie stworzone przez Amerykańską firmę Lumenis. LightSheer™ posiada honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA).

Zasada działania lasera diodowego

Laser LightSheer
emituje wiązkę światła o długości 800 nm, która jest pochłaniana przez barwnik włosa (melaninę), co prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Należy pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Są trzy fazy wzrostu włosa: aktywnego wzrostu, przejściowa i uśpienia. Laser może zniszczyć tylko włosy znajdujące się w fazie anagenu czyli w fazie aktywnego wzrostu. Dlatego też, aby usunąć prawie wszystkie włosy zabiegi muszą być powtarzane w regularnych odstępach. Podczas jednego zabiegu można usunąć trwale około 20 % włosów. Do zabiegu najlepiej kwalifikują się włosy ciemne. W przypadku włosów jaśniejszych lub delikatniejszych możliwe jest uzyskanie przerzedzenia. Wykonujemy zabiegi na całym ciele oraz na twarzy, w ofercie także depilacja intymna.

Przeciwwskazania
:
  -  ciąża i karmienie piersią
  -  świeżo opalona skóra
  -  leki i zioła światłouczulające (m. in. część antybiotyków i antydepresantów, ibuprofen, dziurawiec, nagietek)
  - aktywna opryszczka oraz inne choroby skóry w miejscu planowanego zabiegu
  -  tatuaż w miejscu wykonywania zabiegu
  -  padaczka
  -  bielactwo
  -  łuszczyca
  -  nadwrażliwość skóry na słońce
  -  przebyte i czynne nowotwory
  -  skłonność do bliznowacenia
  -  włosy rude, siwe i blond


Przygotowanie do zabiegu
skóra do zabiegu nie może być świeżo opalona, należy zrezygnować z opalania (słońce, solarium) min. 4 tygodnie przed zabiegiem
samoopalacz odstawić min. 2 tyg przed zabiegiem
nie można wyrywać włosów przed zabiegiem: min. 6 tygodni na ciele i min. 4 tygodnie na twarzy 
pomiędzy zabiegami włosy można golić lub przycinać
na tydzień przed zabiegiem nie stosować kremów do depilacji, a także różnego rodzaju środków złuszczających
przed zabiegiem, zgłosić przyjmowane leki, w przypadku przyjmowania leków światłouczulających np. część antybiotyków, leków przeciwdepresyjnych, aspiryna, ibuprom, itp.zabieg można wykonać 1 – 3 tygodni po ich odstawieniu (jest to uzależnione od długości terapii oraz rodzaju leku)
w przypadku doustnej izotretynoiny (Roacutan, Izotek, Curacne), zabieg może zostać wykonany po min. 2 miesiącach od zakończenia terapii ( w tym przypadku zalecana jest próba laserowa )
2 tygodnie przed zabiegiem odstawić zioła takiej jak: dziurawiec, nagietek, herbata figura
1 - 2 tygodnie przed, w miejscu objętym zabiegiem, nie stosować peelingów chemicznych i preparatów zawierających retinol np. IIsotrexin, Differin, Zorac, Retin A
w przypadku rozrusznika serca i innych problemów kardiologicznych, należy przedstawić oświadczenie lekarza prowadzącego, o braku przeciwwskazań do takiego zabiegu 
skóra do zabiegu powinna być czysta, niczym nie posmarowana ( Etiaxil, odstawić 1 tydzień przed zabiegiem)
konsultację nie golić włosów w okolicy planowanego zabiegu 
1 dzień przed planowanym zabiegiem włosy, które mają zostać usunięte należy zgolić

Reakcja skóry po zabiegu

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzany zabieg. Naturalnym objawem, pojawiającym się po jego wykonaniu może być pieczenie, uczucie rozgrzania, obrzęk i/lub zaczerwienienie, utrzymujące się od kilku godzin do kilku dni.

Ilość zabiegów
 
ok. 5

Zalecane odstępy pomiędzy zabiegami:
 
Twarz 5 - 6 tygodni
Ciało 8 - 12 tygodni 

depilacja2